Jakie są korzyści z noszenia złotej biżuterii?

6 grudnia 2022 Artykuł sponsorowany

Złota biżuteria nadaje każdej stylizacji ekskluzywny i elegancki charakter. Ponadczasowy styl złotych kosztowności sprawia, że ozdoby te nigdy nie wychodzą z mody. Istnieje też szereg innych korzyści, jakie wiążą się z noszeniem złotej biżuterii. W poniższym wpisie zdradzamy największe z nich.

Złoto i jego symbolika

Złoto to symbol bogactwa i prestiżu społecznego. Dlatego zakładając złote kolczyki czy naszyjnik jesteśmy postrzegane jako osoby, których statut materialny jest dość wysoki. Choć nie każdemu na tym zależy, niejednokrotnie takie wrażenie może pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i pewność siebie. Zdecydowanie bardziej doceniamy jednak szlachetne uczucia oraz szczere intencje, które wyraża złoty kruszec. Miłość, wierność oraz trwałość związku to symbolika złotych obrączek. Z kolei biżuteria na ślub, którą zakłada Panna Młoda, ma odświętny, a zarazem prestiżowy charakter – idealnie podkreśla rangę uroczystości. Dlatego warto ubogacić ślubną stylizację przy pomocy złotych dodatków.

Biżuteria, która upiększa

Z pewnością złote kosztowności nie cieszyłyby się takim powodzeniem, gdyby nie to, że doskonale eksponują atuty kobiecej urody. Złote kolczyki uwydatniają kolor naszych oczu, bransoletki oraz pierścionki podkreślają delikatność kobiecych dłoni, a łańcuszki i wisiorki pięknie wyróżniają dekolt. Biżuteria wykonana z żółtego złota doskonale wpisuje się w słowiański typ urody. Pięknie rozświetla skórę, dzięki czemu kobiety wyglądają w niej lekko i świeżo. Nie bez powodu uważa się, że złoto dodaje blasku. Doceniają to także panowie chętnie obdarowujący swoje wybranki złotymi kosztownościami. Biżuteria na walentynki dla niej, czyli dla kobiety, która skradła męskie serce to zawsze dobry pomysł na prezent.

Właściwości zdrowotne złotej biżuterii

Kolejna korzyść wynikająca z noszenia złotej biżuterii dotyczy naszego zdrowia. Jako metal szlachetny złoto nie uczula ani nie wywołuje podrażnień skóry. Ponadto uważa się, że złoto w bezpośrednim kontakcie ze skórą poprawia wzrok i pamięć, uspokaja osoby nerwowe oraz łagodzi depresję. Zaleca się noszenie złota także w przypadku nadciśnienia, kołatania serca i przy wahaniach nastroju. Złoty kruszec od lat wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym i w medycynie.

Inwestycja na przyszłość

Wymieniając zalety złota, nie można pominąć korzyści materialnych związanych z zakupem złotej biżuterii. Nie są to bowiem przedmioty, które można zaliczyć do zwykłych błyskotek. Większość z nich jest bardzo wartościowa. Dlatego zgodnie ze zwyczajem złote kosztowności przekazujemy kolejnym pokoleniom. Dzięki temu można uznać je za inwestycję w przyszłość naszych dzieci i wnuków. Co ważne, ślubna biżuteria po babci, będzie miała nie tylko wartość materialną, ale także sentymentalną.

Doceniając korzyści płynące z noszenia złota, warto podkreślić, że jest to metal dający spore możliwości, jeżeli chodzi o atrakcyjną formę biżuterii. Efektowne pierścionki, naszyjniki, kolczyki czy łańcuszki oferuje salon jubilerski Zeccoro.