Ranking TOP 3 powerbanków do iPhone’a 2023!

10 maja 2023 Artykuł sponsorowany

Każdy posiadacz smartfona zastanawia się nad zakupem powerbanku. Biorąc pod uwagę, ile dają nam smartfony i jak szybko się rozładowują, tego typu akcesoria stają się dziś niezbędnym dodatkiem do telefonu.

Za co kochamy powerbanki?

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w odległości krótkiego spaceru od domu, czy lecisz samolotem, powerbank zapewni komfort w postaci naładowanego telefonu. Urządzenia te są specjalnie zaprojektowane, tak aby nie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Oznacza to, że są zazwyczaj lekkie i cienkie, dzięki czemu łatwo mieszczą się w torbach, kieszeniach. Wiele przenośnych ładowarek dostępnych na rynku jest przeznaczonych do ładowania różnego rodzaju urządzeń. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają więcej niż jeden rodzaj elektroniki lub różne ich marki, na przykład, jeśli masz iPhone’a i tablet Samsunga, możesz łatwo ładować dwa różne urządzenia za pomocą różnych portów, a nawet robić to w tym samym czasie.

Najlepsze powerbanki do iPhone’a TOP 3

Funkcjonalny powerbank do iPhone musi spełniać kilka warunków. Pojemność powerbanku jest zwykle podawana w miliamperogodzinach – mAh. Od tego parametru zależeć będzie wielkość urządzenia oraz to, ile razy można naładować smartfon lub inny gadżet. Pamiętaj jednak, że rzeczywista pojemność baterii zawsze będzie mniejsza niż podana, szczególnie w przypadku modeli innych niż premium. Po prostu część energii zostanie wydana na inne cele (na konwersję napięcia itp.). Na przykład przy pojemności 10 000 mAh rzeczywista pojemność może wynosić 7000–8000 mAh.

Kompaktowy model do 10 000 mAh nadaje się do smartfona. Taka bateria będzie mała, lekka (150-200 g) i starczy na jedno lub dwa doładowania, w zależności od modelu smartfona. Zaletami takich modeli jest to, że mieszczą się w kieszeni lub portfelu, są niedrogie, a do normalnego użytkowania w obszarach miejskich całkowicie wystarczą. Jednak nie nadają się już do tabletów, nie mówiąc już o laptopach, a także do warunków kempingowych. Tutaj potrzebujesz powerbanku o pojemności 10-20 tysięcy mAh. Wolumen powyżej 20 000 to już opcja dla laptopów.

Możesz zaufać urządzeniom największych producentów: Samsung, Xiaomi, Honor, Huawei. Dobrym wyborem jest też powerbank do iPhone marki HAMA. Zwykle w powerbankach można znaleźć takie złącza: USB Type-C, USB Type-A, Micro-USB. Micro-USB i USB Type-C są potrzebne do naładowania samego powerbanku. Najważniejszą rzeczą do sprawdzenia przed zakupem jest to, czy typ złącza odpowiada typowi złącza w smartfonie.

Prąd wyjściowy to parametr określający prędkość ładowania z powerbanku. Aktualna wytrzymałość jest wskazana przez producenta na opakowaniu lub w specyfikacji technicznej na stronie internetowej.

Hama Power Pack Slime 5HD

To niewielkich rozmiarów powerbank do iPhone, który ma ogniwo o pojemności 5000 mAh, co pozwoli naładować od 0 do 100% praktycznie każdy smartfon. Złącze pozwala ładować telefon z mocą 5W. O stanie i naładowaniu urządzenia informują nas diody. W pakiecie dostajemy też kabel micro USB oraz adapter USB – C. Dostępny jest w kolorach białym, czarnym, różowym i zielonym. Ten tani powerbank jest doskonałym wyborem dla osób które potrzebują baterii na co dzień.

Powerbank hybrydowy – Interstep PB10DQi Pro

Ten powerbank łączy w sobie stacjonarną bezprzewodową stację dokującą i przenośny akumulator zewnętrzny. Ma pojemność – 10 000 mAh, a jego pojemność efektywna to 6500 mAh. To wystarczy na jednokrotne naładowanie telefonu i zegarka lub słuchawek. Obsługuje ładowanie bezprzewodowe ze stacją dokującą lub bez niej. Powerbank posiada dwa złącza – wyjściowe typu A i typu C, które działa również jako wejście i wyjście. Protokoły szybkiego ładowania są kompatybilne ze smartfonami iPhone, Huawei, Xiaomi i Samsung. Sama stacja dokująca jest podłączona do sieci za pomocą kabla dołączonego do zestawu. Posiada złącze wyjściowe typu A, co oznacza, że w trybie stacji dokującej można jednocześnie ładować trzy urządzenia: dwa bezprzewodowo i jedno przewodowo.

Hama Power Pack Fabric 10

Hama Power Pack Fabric 10 to powerbank o pojemności 10000 mAh, który wykonany jest z połączenia wysokiej jakości tworzywa z materiałem tekstylnym. Ma on niewielkie wymiary i wagę 240 g. Bez problemu można go więc nosić w kieszeniach spodni, torebce, czy w plecaku. Ładowanie odbywa się tu za pomocą złącza USB-A (max. 12W) lub złącza USB typu C (max. 15W). To drugie służy także do ładowania samego powerbanku. Za pomocą 4 czytelnych diod LED, łatwo sprawdzisz, ile energii pozostało jeszcze w powerbanku.